Подробнее...

Подробнее...

Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. День пам’яті засновано указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день. Відповідну постанову "Про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам'яті по загиблих у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр." було ухвалено на засіданні 20 травня 2011 року. Згідно з документом, Кабміну доручено забезпечувати 22 червня кожного року приспущення державного прапору України із чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.
Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. В ньому протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на територію України у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту, часто – один проти одного. Український інститут національної пам’яті запрошує дізнатись більше про український вимір Другої світової.
Методичні матеріали:

Подробнее...

Правила безпечної поведінки  під час літніх канікул.
Правила поведінки з незнайомими людьми.
Правила поведінки при виявленні маловідомих предметів.
Правила поведінки на водоймах.
Рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ.

Подробнее...

Шановні випускники, вчителі, ліцеїсти, батьки!

Від щирого серця вітаємо всіх вас з Днем останнього дзвоника – святом прощання з ліцеєм!

Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.
Бажаємо вам знайти власну життєву стежину, стати гідними громадянами нашої держави. 
Глибоко вдячні педагогам і батькам! Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.
Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів!

Подробнее...

Подробнее...

Вітаємо усіх Вас з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки!
Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже  свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.
Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію.
Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу. Чудового настрою та різнобарвних вражень!
Фотоальбом.

Подробнее...

Шановні батьки та діти!
            Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома, ви повинні дотримуватись наступних правил:
            Треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.
            Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Читати повністю...

Подробнее...

Кожного року непоправної шкоди лісам завдають лісові пожежі, внаслідок яких відбувається зміна порід рослинного покрову, сприяння водній та вітровій ерозії.
Лісові пожежі володіють серйозними уражаючими факторами, основними з яких являються: висока температура, задимлення великих районів, ураження окисом вуглецю людей і тварин. Особливо небезпечні пожежі в суху жарку пору.

Читати повністю...

Подробнее...

В лютому-квітні 2020 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». В конкурсі брали участь здобувачі освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Запорізької області віком від 13 до 16 років.
Від Енергодарського багатопрофільного ліцею  було надіслано 4 роботи.
 Конкурс проводився з метою виховання ціннісного ставлення учнів до біорізноманіття свого регіону, розвитку творчої художньої активності учнівської молоді в анімалістичному жанрі.
На конкурс були представлені дитячі малюнки з зображенням птахів та ссавців, які мешкають на території регіону, та представників різних зоогеографічних областей світу. Малюнки відрізнялися індивідуальністю і креативністю творчого почерку, реальністю вигляду та характерних ознак тварин.  Серед кращих малюнків слід відзначити творчі роботи:
Федько Вероніки, 7-Б клас - «Пташка співоча»  (золотомушка жовточуба, яка мешкає на території Запорізького регіону);
Дробот Владислави, 9-А клас - «Тропічне розмаїття»  (Бразилія);
Романенко Дар’ї, 9-Б клас - «Вечірні краєвиди»;
Собко Дар’ї, 8-А клас - «Австралійське чудо»  (Австралія).

Вітаємо з перемогою!

Фотоальбом робіт.

Подробнее...