27 річниця Незалежності України

Україна - то не звук і не просто слово,
Україна - серця гук, соловїна мова,
Україна - то земля, вкрита стиглим житом,
Що так сонячно сія під небесним німбом!
Україна - то сади, їх рясні щедроти,
То настояні меди у духмяних сотах!
Україна - то стіжки мов церковні зводи,
Україна - то стежки наших родоводів!
Україна - то Дніпро повен грай-водою,
Україна - то добро, творене тобою.
Україна - то отця мудрі настанови,
Україна - то серця, сповнені любовю!
Україна - то дитя на руках у мами,
То одвічні відкриття брам у світлі храми!
Україна - це і ти, це - і я, і всі ми
Осяванні з висоти Божими очима!

Становлення держави та боротьба за незалежність України
Україна має тисячолітню традицію державності - Русь, Галицько-Волинське князівство, Велике князівство Литовське, Козацька держава, державні утворення ХХ століття. Вона не була безперервною: під впливом зовнішніх (завоювання) та внутрішніх (міжусобиці) чинників українські території не раз потрапляли під владу держав-завойовниць, люди ставали ix підданими та об’єктами політики денаціоналізації.
Під час Української революції 1917—1921 років українцям вдалося відновити державу. Вона кілька разів змінювала назву i форму: Українська Народна Республіка (1917—1918), Українська Держава (Гетьманат, 1918), знову
Українська Народна Республіка (доба Директорії, 1918-1921), Західноукраїнська Народна Республіка (1918—1919). Становлення держави відбувалося одночасно зi спробами стримати зовнішню агресію з боку Pociї та Польщі. Українська Народна Республіка у цій боротьбі зазнала поразки, а українські політики, що представляли державу, продовжили діяльність у формі еміграційних урядів.
3axiдні землі України розділили між сусідніми країнами — Польщею, Румунією, Чехословаччиною, куди вони ввійшли як інтегральні частини, без жодних особливих статусів. Нарешті земель УНР через збройну агресію більшовицької Росії було встановлено комуністичний (більшовицький) режим. Радянська влада мала незначну підтримку серед місцевих i спиралася на потужний репресивний апарат, а її функціонування було безпосередньо пов'язане з центром влади у Москві.
Імпульс державотворення та національного відродження, який дала Українська революція, був такий потужний, що російські більшовики змушені були з цим рахуватися. Для утримання влади протягом 1920-х років запровадили політику українізації, наслідком якої став підйом національної культури, часткове залучення українців до керівних органів. Створення Української Соціалістичної Радянської Республіки було вимушеною поступкою російської комуністичної влади українському національному рухові. УСРР мала деякі формальні ознаки держави (кордони, органи влади, символіку), проте не було головної — суверенітету. Відтак вона ніколи не була незалежною, ані у вимірі внутрішньої, ані тим паче зовнішньої політики.
В міру посилення комуністичного тоталітарного режиму зростала політична та економічна залежність України. Це викликало наростання спротиву, який вилився в рух, спрямований на відновлення незалежності.
Український визвольний рух розвивався у формах збройної (1920—1950-тi) та ненасильницької (1960-1980-ті) боротьби. У кінці 1980-х цей рух разом із національно-демократичними революціями у Східній Європі відіграв важливу роль у падінні комуністичних режимів, а в Україні призвів до відновлення незалежності.
16 липня 1990 року Верховна рада УРСР під тиском демократичної опозиції та масових вуличних демонстрацій ухвалила Декларацію про державний суверенітет України, а 24 серпня 1991 року було прийнято Акт проголошення незалежності України.
Остаточне утвердження України як незалежної держави відбулося 1 грудня 1991 року, коли понад 90 відсотків громадян підтримали цей вибір на Всеукраїнському референдумі.
Результати цього референдуму заклали початок міжнародного визнання України іншими країнами. Після цього формальні ознаки державності, які мала УРСР, такі як кордони, обмежена участь у міжнародних відносинах (членство в ООН та інших міжнародних організаціях, укладання міжнародних договорів), наповнилися реальним змістом.
На початку ХХІ століття російська влада на чолі із Володимиром Путіним взяла курс на відновлення свого впливу на пострадянському просторі. В Україні вона активно використовувала проросійських політиків, економічний тиск, громадські організації та підконтрольні їй медіа. У 2010 році президентом України став зручний для Кремля політик Віктор Янукович. Його спроби створити в країні антидемократичний режим, схожий на російський, викликали масовий громадянський протест. У результаті він змушений був утекти з України, а Росія для збереження впливу, вдалася до збройної агресії в Криму та на Донбасі.
З 2014-го, через 23 роки після проголошення незалежності, українці знову зі зброєю в руках захищають власну свободу та територіальну цілісність держави.

Подробнее...

Вниманию родителей будущих пятиклассников!
11.06.2018 года в 17:30
в актовом зале школы состоится
родительское собрание!

директор лицея

Подробнее...

Отчёт директора лицея

В понедельник 11 июня 2018 года в 17:30 в актовом зале лицея состоится отчёт директора лицея Мятович Ирины Владимировны о деятельности лицея в 2017-2018 учебном году.

Подробнее...

Школа для одаренных детей

Вторую неделю 173 лицеистов обучается в летней Школе для одаренных детей. Это школа для тех, кто любит учить и любит учиться.
Удовольствие + свобода = успех – девиз нашей работы. 
Без успеха дети теряют веру в себя, поэтому в нашей Школе общая установка на успех. Работа с детьми, позитивно мотивированными на учебу, традиционно ведется по таким предметам: украинскому языку и литературе, математике, информатике, истории, физике, а также проводятся занятия с психологом.

Подробнее...

01.06.2018 г. в Энергодарском многопрофильном лицее состоялись запланированные ранее мероприятия ко Дню защиты детей.
В этот день все желающие ребята размышляли и отвечали на вопрос  «Счастье это…»
Старшеклассники подготовили поздравительные открытки и видео для всех лицеистов. 
Участвовали в фотосъёмке.
Не смотря на проходившие экзамены в лицее в этот день, праздник получился ярким и тёплым. 
Ребята охотно фотографировались и высказывали свои мысли, а главное улыбались, значит, в этот момент они были счастливы!
Фотоальбом мероприятия.

Подробнее...

Графік
конкурсного приймання до 5-х класів
Енергодарського багатопрофільного ліцею
Енергодарської міської ради Запорізької області
на 2018/2019 навчальний рік


Дата
Час проведення
Клас
Предмет
Кабінет
4.06.2018
 8:00
 5-А
 Англійська мова
№90 І група
№89 ІІ група
4.06.2018
8:00
5-Б
Математика
№87 І група
№85 ІІ група
5.06.2018
10:00
5-А
Українська мова (диктант)
№90 І група
№89 ІІ група
5.06.2018
10:00
5-Б
Українська мова (диктант)
№87 І група
№85 ІІ група

Подробнее...

Адміністрація ліцею оголошує конкурсний набір учнів 
до 5-х класів та набір учнів на вільні місця до 8-х-10-х класів 
на 2018/2019 навчальний рік
Вступ до ліцею до 5-го класу відбувається на конкурсній основі шляхом здачі вступних випробувань відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 №367 (розділ ІІ п.3 цього Порядку)
Графік конкурсного відбору розміщений на сайті в розділі «Конкурсный отбор»
Учні, які братимуть участь у конкурсі, повинні мати при собі: табель успішності, ручку, олівець, лінійку.

Результати вступних випробувань для учнів 5-х класів будуть оприлюднені на сайті ліцею та на стенді інформації 08 червня 2018р. (після 12:00 год.)

Вступ до ліцею до 8-х – 10-х класів на вільні місця (кількість місць оприлюднена на сайті ліцею в розділі «Конкурсный отбор») відбувається на конкурсній основі 

Батьки, діти яких за результатами випробовувань будуть зараховані до ліцею, повинні:
 1. Отримати довідку про зарахування до ліцею 
 2. На підставі отриманої довідки забрати у попередньому закладі освіти та надати до ліцею документи:
  • Особову справу
  • Свідоцтво про народження (копія)
  • Медичну довідку форми № 086-1/о “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду”
  • Медичну довідку (або її копію) форми № 063/о "Карта профілактичних щеплень"
  • Свідоцтво про базову загальну середню освіту та додаток до нього (для вступивших до 10-го класу).
Додаткову інформацію можна отримати на сайті ліцею http://enlicey.org.ua або за телефоном: 40107

Подробнее...

Сегодня, 25 мая 2018 года в Энергодарском многопрофильном лицее состоялась торжественная линейка, посвященная празднику
«Последнего звонка»

Сегодня праздник - радостный, веселый:
Закончен трудный, долгий школьный год.
Не на урок пришли ребята в школу –
Услышать на каникулы звонок.

Пожелаем выпускникам лицея светлой дороги к тем целям, которые они для себя наметили, удачи и успехов в пути, здоровья и счастья!
А всем вам, дорогие ребята, уважаемые учителя и родители, хорошего и интересного отдыха!

Пусть пора приятных впечатлений
Даст Вам вдохновенье на весь год!
Ярких, интересных развлечений
И денечков летних хоровод!

Фотоальбом праздника.

Подробнее...

Традиционно в конце мая в лицее проходит праздник
«Звёздное сияние»,
этот год  не стал исключением.
24.05.2018г. в лицее чествовали тех, чьи имена засияли яркими звёздами, кто защищал честь лицея на предметных олимпиадах, в спортивных соревнованиях, конкурсах, фестивалях.

Дорогие друзья! Ваше восхождение на Олимп – это еще одно доказательство тому, что вы талантливы, любознательны и трудолюбивы!

Мы благодарим педагогов, подготовивших  победителей,  призеров,  лауреатов конкурсов и соревнований!
И, конечно, надеемся и верим, что побед в следующем учебном году будет еще больше!
Мы гордимся вами!!!
Фотоальбом мероприятия.

Подробнее...

21 мая 2018 лицей приобщился к областной патриотической акции «Подаруй дитині з Донбасу книжку українською мовою».
Спасибо всем, кто принял участие в акции!
Фотоальбом акции.

Подробнее...